Uçaklı Kapadokya Turu / 2 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı

 • Uçaklı Kapadokya Turu / 2 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı: UÇAKLI KAYSERİ KAPADOKYA HACIBEKTAŞ TURU 

 5*HOTEL KONAKLAMALI
 • Uçaklı Kapadokya Turu / 2 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı: UÇAKLI KAYSERİ KAPADOKYA HACIBEKTAŞ TURU 

 5*HOTEL KONAKLAMALI
 • Uçaklı Kapadokya Turu / 2 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı: UÇAKLI KAYSERİ KAPADOKYA HACIBEKTAŞ TURU 

 5*HOTEL KONAKLAMALI
 • Uçaklı Kapadokya Turu / 2 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı: UÇAKLI KAYSERİ KAPADOKYA HACIBEKTAŞ TURU 

 5*HOTEL KONAKLAMALI
 • Uçaklı Kapadokya Turu / 2 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı: UÇAKLI KAYSERİ KAPADOKYA HACIBEKTAŞ TURU 

 5*HOTEL KONAKLAMALI
 • Uçaklı Kapadokya Turu / 2 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı: UÇAKLI KAYSERİ KAPADOKYA HACIBEKTAŞ TURU 

 5*HOTEL KONAKLAMALI
 • Uçaklı Kapadokya Turu / 2 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı: UÇAKLI KAYSERİ KAPADOKYA HACIBEKTAŞ TURU 

 5*HOTEL KONAKLAMALI
 • Uçaklı Kapadokya Turu / 2 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı: UÇAKLI KAYSERİ KAPADOKYA HACIBEKTAŞ TURU 

 5*HOTEL KONAKLAMALI
 • Kayseri
 • Avanos
 • Nevşehir
 • Ürgüp
 • Güvercinlik Vadisi
 • Ihlara Vadisi
UÇAKLI KAYSERİ KAPADOKYA HACIBEKTAŞ TURU

5*HOTEL KONAKLAMALI

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Kayseri – Hunat Hatun Külliyesi – Kayseri Kalesi – Kale Camii 1. gün programını görmek için tıklayınız

1.Gün - Kayseri – Hunat Hatun Külliyesi – Kayseri Kalesi – Kale Camii – Saat Kulesi – Gevher Nesibe Sultan Şifahanesi - Nevşehir – Hacı Bektaş- ı Veli Külliyesi - Çanak Çömlek Atölyesi – Avanos

Siz değerli misafirlerimiz ile Uçaklı Kapadokya Turumuz için sabah saatlerinde gerçekleşecek uçuşumuzun ardından Kayseri Erkilet Havalimanında rehberimiz ile buluşarak otobüsümüze geçiyoruz. Kahvaltımızı aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. Konum itibarı ile tarihin farklı dönemlerinde çeşitli saldırılara maruz kalmış olan kentin savunması için inşa edilmiş Kayseri kalesine gidiyoruz. Yazılı belgelerde ilk olarak Roma Dönemi M.Ö. 244 yılı sikkelerde alan kale heybetiyle bizleri karşılayacaktır. Dış Kale, İç Kale, Kale Camii’ni görüp bilgiler alıyoruz. Yürüyüşümüze devam edip Hunat Hatun Külliyesine geçiyoruz. Selçuklular döneminde Huvand unvanı Saray ahalisine özel bir unvan olarak kullanılmaktaydı. Alaeddin Keykubad’ın karısı II. Keyhüsrev’in annesi Mahperi Hatun tarafından 1237-1246 yıllarında inşa edilmiş Cami, Medrese, Hamam ve Türbeden oluşan kompleksi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra Anadolu’da inşa edilmiş Selçuklu Darüşşifa ve Tıp Medreseleri içinde günümüze en sağlam şekilde kalabilmiş Gevher Nesibe Hatun Şifahanesi ’ne geçiyoruz. Veremden ölen kardeşi kız kardeşi Melike İsmetüddin Gevher Nesibe adına Selçuklu sultanı Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından inşa ettirilmiştir. Bimarhane, Tıp Medresesi ve Darüşşifa bölümlerini gezerken hem tedavi edilen hastalıkları görüp şaşıracaksınız, hem de Gevher Nesibe’nin kavuşamadığı aşkı uğruna yakalandığı hastalım sonucu kuruluş hikayesi ile birleştirerek farklı duyguları bir arada yaşayacağınız bir müze deneyimi olacaktır. Büyük saat kulesini gördükten sonra pastırma ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıp Kayseri’nin meşhur Mantısı’nı tatmadan ayrılmıyoruz. Öğlen yemeğimiz sonrası Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi’ne vardığımız zaman rehberimizin anlatımıyla beraber Türbe ziyaretimize başlıyoruz. Dış avluda bulunan Üçler Çeşmesi, Ana Avlu (Mutfak, Meydan Evi) ve Son Avlu (Pir Evi, Hacı Bektaş Veli Türbesi) ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Günün son noktası olan Saklı Mağara Çanak Çömlek Atölyesine gidiyoruz. Burada Ustamız bizlere eski dönemde çömlek yapımını anlatıp, gösterdikten sonra misafirlerimizden içerisinden birini seçerek eğlenceli anlatımı ile çömlek yaptırmaya çalışacaktır. Ardından ustamızdan ürünler hakkında bilgi aldıktan sonra alışverişlerimiz için zaman veriyoruz. Burada çömlek ürünleri ve hediyelik eşya alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alışverişlerimizin ardından otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Kayseri’de alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Kayseri’de alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Suhan Cappadocia Hotel, Crowne Plaza Hotel vb. oteller


2.

Gün
Balon Turu – Ürgüp – Asmalı Konak - Şarap Fabrikası 2. gün programını görmek için tıklayınız

2.Gün - Balon Turu – Ürgüp – Asmalı Konak - Şarap Fabrikası – Göreme Açık Hava Müzesi – Atv Turu – Çavuşin Köyü - Onyx Taş Atölyesi - Paşabağ – Devrent Vadisi

*Balon Turu (Ekstra 200-250 Euro): Önceden belirlen sabah erken saatte dileyen misafirlerimizle lobi de buluşarak Balonların kalkış alanına doğru transfer ediliyoruz. Balonların hazırlanışını ikram edilen çay ve poğaça eşliğinde izliyoruz. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından kalkışa geçiyoruz. Ortalama bir saat sürecek olan Balon gezimiz de gün doğumu eşliğinde doğanın sanatının eşsizliğini sergileyen peri bacalarını ve tüm bölgeyi izleyeceğiz. Balon turumuzun bitmesinin ardından belirtilen noktalara iniş yaptıktan sonra ikram edilen şampanya eşliğinde verilen sertifikalar mutlaka yapılması gerek aktivite olarak kabul edilen Kapadokya Balon Turu’nu unutulmaz hale getirecek. Sertifikalarımızı da aldıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Balon turunun ardından otelimize geri dönüp kahvaltı ve bugün yapılacak olan program için hazırlanmanıza yeterli vakit olacaktır.

*Balon Seyir Turu: Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak balon izleme turumuza katılabilirler (Ekstra 200₺). Bu turumuzda balonların kalkış alanına giderek hazırlandıkları andan itibaren izlemeye başlıyoruz. Balonların havalanmasıyla birlikte Aşk Vadisine giderek gündoğumu eşliğinde balonların havada oluşturduğu muhteşem görüntüyü izliyoruz. Bu muhteşem atmosfer eşliğinde unutulmaz fotoğraflar çekerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Balon Seyir turumuzun ardından otelimize geri dönüp kahvaltı ve bugün yapılacak olan program için hazırlanmanıza yeterli vakit olacaktır.

*Kapadokya At Safari Turu (350TL): Sabah belirlenen saatte otelden alınarak at safari için belirlenen parkurumuza gidiyoruz. Burada gündoğumu eşliğinde ortalama 40 dakika sürecek At safari turumuz başlıyor. At Safari turunun ardından otelimize varışımızla bugün yapılacak olan program için hazırlanmanıza yeterli vakit olacaktır.

Pikkotur ile Kapadokya Ihlara Hacıbektaş Turu 2. gününde otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Tarihin erken döneminden itibaren dünyada önemli bir yer tutan Türk deri sanatı ile ilgili bilgi alıp defile izleyeceğimiz deri atölyesine gidiyoruz. Keyifli gösteri ve alışverişten sonra Ürgüp’e doğru hareket ediyoruz. Ürgüp’te ilk olarak 2000’li yılların başında ekranlarda olan Asmalı Konak dizisinin çekildiği Asmalı Konak’ı dışarıdan görerek fotoğraflıyoruz. Ardından Kapadokya denilince akla ilk gelen şeylerden biri olan Dünyaca ünlü şaraplardan almak isteyen misafirlerimiz için Turasan Şarap Fabrikasına gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz şarap alışverişini yaptıktan sonra aracımıza biniyoruz. Bir sonraki durağımız Kapadokya bölgesine has sütle kavrulmuş kabak çekirdeği ve yöresel pek çok çeşidi bulacağınız mağaza ziyareti olacaktır. Burada da kısa bir alışveriş molası verdikten sonra otobüsümüze binerek Hıristiyanlığın tarihsel gelişiminde en önemli yerlerden birine sahip olan Göreme Açık Hava Müzesi’ne hareket ediyoruz. Göreme Açık Hava Müzesi’nde Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basileus Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise’sini rehberimiz eşliğinde geziyor ve bilgiler alıyoruz. Buradaki gezimizi tamamlayıp otobüste buluşmamızın ardından öğle yemeğimizi alacağımız restoranda geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Kapadokya’nın eğlenceli aktivitelerinden biri olan Atv turu için dileyen misafirlerimizi Atv turu yapacakları alana bırakıyoruz. (Ekstra) Yaklaşık 1 saat sürecek Atv turuna katılmayan misafirlerimiz ile Çavuşin Köyünde fotoğraf ve çay-kahve molası veriyoruz. Zamanımızın bitimiyle Atv turundan dönen misafirlerimizi alarak Onyx Taş Atölyesine hareket ediyoruz. Volkanik bölge olan Kapadokya’dan çıkartılan onyx taşı ve ve farklı derinliklerden çıkartılan yarı değerli ve değerli taşların işlenmesi ve tezgâhlardaki yerini alma aşamalarını görebileceğimiz atölye ziyaretimiz ardından dileyen misafirlerimiz için alışveriş molası veriyoruz. Alışverişlerimizin bitmesinin ardından büyük ve şapkalı Peri Bacalarını yakından göreceğimiz Paşabağ’a hareket ediyoruz. Paşabağ’da Peri Bacaları hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra, Peri Bacaları arasında yürüyüş yapabilir, harika kareler yakalayabileceğiniz fotoğraflar çekebilirsiniz. Paşabağ’a ayrılan süremizin bitmesiyle otobüsümüzde buluşarak Hayal Vadisi olarak da bilinen Dervent Vadisi’ne geçiyoruz. Buraya Hayal Vadisi de denilmesinin sebebi Peri Bacalarını hayal gücünüze göre şekillendirmeniz ve varlıklara benzetmenizdir. Rehberimizin dans eden gelin ve damat ile oturan deveye benzeyen Peri Bacalarını gösterdikten sonra kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın bitimiyle otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği ardından ekstra olarak yöreye özel Türk Gecesi etkinliğine katılabilirler.

Türk Gecesi (Ekstra 375 TL): Türk Gecesi etkinliği için rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizin önünden otobüsümüze binerek gecenin yapılacağı kayadan oyma mağara restoranımıza hareket ediyoruz. Sınırsız olarak alkollü – alkolsüz içeceklerin ve mezelerin dahil olduğu gecede Türk yöresini anlatan Kız isteme, Kına, Düğün ve folklor dansları gibi gösterileri izleyeceğiz. Gecenin bitiminde tekrardan otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Suhan Cappadocia Hotel, Crowne Plaza Hotel vb. oteller


3.

Gün
Güvercinlik Vadisi – Yeraltı Şehri – Narlıgöl Krater Gölü 3. gün programını görmek için tıklayınız

3.Gün - Güvercinlik Vadisi – Yeraltı Şehri – Narlıgöl Krater Gölü - Ihlara Vadisi - İstanbul

Pikkotur ile Uçaklı Kapadokya Kayseri Hacı Bektaş Turumuzun 3. gününde otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Güvercinlik Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz. Nazar ve çömlek ağaçları ile birleşince muhteşem fotoğraflar yakalayabileceğiniz Güvercinlik Vadisi’nden fotoğraf molası veriyoruz. Sonraki gezi noktamız Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne doğru hareket ediyoruz. (Yoğunluk durumunda Derinkuyu veya Özkonak Yeraltı Şehri ziyaret edilecektir). Gerek yaklaşık 4500 yıllık kullanım geçmişleriyle, gerek mimari özellikleri ve gerekse de kullanım amaçlarıyla hayranlık uyandıran yeraltı şehri gezimizi rehberimiz eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Binlerce insanın yaşadığı bu yeraltı şehrinin her adımında hayrete kapılacaksınız. Hititler Döneminde yapılan, Roma ve Bizans Dönemlerinde diğer alanlarında oyulmasıyla yeraltı şehrine dönüştürülen, tüf kayalardan oluşan Kaymaklı Yeraltı Şehri gezimizi gerçekleştirdikten sonra otobüsümüze binerek Narlıgöl Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Dört mevsim farklı bir güzellikle olan ve kuşbakışı bakıldığında kalp görünümü veren Narlıgöl’de kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Molamızın ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Kapadokya oluşumunun en önemli bileşenlerinden biri olan Hasan Dağı’nın manzarası eşliğinde Ihlara Vadisi’ne varıyoruz. 14 km. uzunluğunda, doğal bir oluşum olan ve Hristiyanlığın önemli İnziva mekânlarından olan Ihlara Vadisi’ne 380 basamak inerek ulaşıyoruz. Melendiz çayının oluşturduğu ve içinden aktığı, yer yer 120 metreyi geçen derinliği ile doğa harikası Ihlara vadisi içerisinde yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş esnasında vadi, içerisindeki yerleşimler ve kiliseler hakkında bilgi alıp yoğunluğa göre; Ağaçaltı, Sümbüllü veya Yılanlı Kilise örnek yapıyı görüp rehberimizden bilgi alıyoruz. Birbirinden güzel fotoğraf çekim alanlarında anı ölümsüzleştirmek ve vadi havasında huzur depolamak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın bitimiyle Ihlara Vadisi basamaklarını çıkarak otobüsümüzde buluşuyoruz. Ardından Kayseri’ye doğru hareket ederek Pikkotur ile Uçaklı Kapadokya Turumuzun sonuna geliyoruz. Kayseri Erkilet Havalimanı’nda bagaj işlemlerimizi gerçekleştirip siz değerli misafirlerimiz ile bir sonraki Pikkotur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Bölge restoranlarında alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama Oteli: Bu gece otel konaklaması yoktur.


DAHİL OLANLAR:
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
• Otellerde 2 gece konaklama

• Otelde açık büfe 2 sabah kahvaltısı

• Otelde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği

• Ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak biletleri

• Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir.)

• Programda belirtilen çevre gezileri

• Profesyonel rehberlik hizmeti

• Araç içi bardak su

• Pikkotur güvencesi

• 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası


HARİÇ OLANLAR:
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

• Bütün öğlen yemekleri

• Programda belirtilen son gün akşam yemeği

• Tüm yemeklerde alınan içecekler

• Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

• Tüm Kişisel harcamalar

• Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)

• Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

EXTRA TUR AKTİVİTELER

• Balon seyir turu 200₺

• Balon turu 120 - 250 Euro

• Türk Gecesi 850₺

• At Turu 600₺

• Atv Turu 600₺

• Öğle yemekleri 300₺-350₺AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#65
LOKASYON:
İstanbul
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

BİLGİ
İSTEYİNİZ

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Uçaklı Kapadokya Turu / 2 Gece... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.